אזור הזוגיות והרומנטיקה – אלמנט אדמה

 

קוביות לאתר אלמנטים

זוגיות ורומנטיקה בחדר השינה:

חדר השינה משמש כמרכז לזוגיות טובה, לטיפוח האהבה ליחסים שבינו לבינה ומשפיע על היחסים שלנו עם שאר בני המשפחה ועם העולם הסובב אותנו.
אנחנו מבלים לא מעט זמן בחדר השינה – למעשה כשליש מהחיים שלנו.
בחדר הזה אנחנו מנהלים את השיחות הקטנות בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין בן הזוג, מקלפים מעלינו "תרתי משמע" את הבגדים וכל מה שעבר עלינו במשך היום ומתעוררים ממנו ליום חדש. חשוב מאוד להתייחס לחדר השינה ברצינות ובכבוד, כשאנחנו מכבדים את הסביבה הפרטית שלנו אנחנו מכבדים את עצמנו.
הסינים מכנים את חדר השינה "מקדש הזוגיות" ובצדק, זה החלל האינטימי והפרטי שלנו.
במהלך שנות עבודתי כיועצת פנג שוואי, ביקרתי בבתים רבים וראיתי חדרי שינה של ההורים שהכי פחות מעוצבים והכי פחות יפים ביחס לחדרי הילדים שלהם. בחדרי הילדים הם השקיעו את מיטב כספם ואף יש כאלה שהשתמשו בשירותי מעצבי פנים כדי ליצור סביבה מיוחדת, יפה ונעימה לילדיהם.
למה זה צריך להיות כך?
תחשבו איך ומה אתם משדרים לסביבה אם חדר השינה שלכם הופך עם השנים לסוג של מחסן או כזה שהריהוט בו מאוד ישן ולא מושקע? חדר שהופך להיות תחליף לפתרונות אחסון ושמים בו ארגזים וכו', נותנים לחדר תחושה שזה משהו זמני שלא צריך להשקיע בו.
אנרגיה הזאת מבלי לשים לב מועברת לילדים, לבני המשפחה, לסביבה, לעסק ועוד…

מקרה שהיה:
בטיול בת מצווה של ביתי נסענו בטיול מאורגן לאיטליה, בטיול פגשתי אישה מקסימה והיא סיפרה לי שהם בתהליך סיום בניית בית חדש ומאוד תשמח לשמוע את דעתי בהיבט הפנג שוואי.
חצי שנה אחרי שחזרנו מהטיול היא קראה לי לביתה החדש לייעוץ פנג שוואי. אין ספק שהיה לה על מה להתפאר ולהתגאות, הבית היה יפהפה מעוצב בטוב טעם, עם כל האפשרויות החכמות והנוחות לאדם שמתגורר בבית כזה.
תוך כדי הסיור בבית היא מספרת לי שבקומה העליונה מתגוררת הבת הבכורה (שהייתה אז בגיל ההתבגרות) ובקומה האמצעית ישנים שאר בני המשפחה כולל חדר השינה של ההורים.
מסתבר שהקומה העליונה היא בעצם יחידת דיור בפני עצמה הכוללת מקלחת ושירותים ומרפסת גדולה המיועדת לאירוח חברתי של הילדה.
תוך כדי השיחה מתברר שהילדה שנמצאת בשלבי התבגרות, עושה מניפולציות ורודה בהורים ובאחים שלה ובעצם היא זאת "מנהלת" את הבית.
לי היה ברור שצריך להוריד את הילדה לקומה האמצעית ביחד עם כל בני המשפחה כדי שתהיה שווה לכולם ולא תרגיש מעליהם.
גם בתוך המשפחה אנחנו מנהלים את העסק המשפחתי בהיררכיה מסוימת, ההורים הם המנהלים של הבית והילדים הם "עובדים" השותפים לעסק ואותם אמורים לנהל המנכ"לים (ההורים).

לכן, חשוב מאוד לשים לב ל"מקום" שאנחנו נותנים לילדינו, מרוב שאנחנו רוצים לרצות אותם ושיהיה להם טוב ונוחות, אנחנו יוצרים להם סביבה מאוד חזקה שעלולה לשמש להם בסיס להיות מעלינו או נגדנו.
אם הבית שלכם בנוי עם קומות, ודאו שחדר השינה של ההורים יהיה העליון ולא התחתון, בסופו של דבר אתם המלכים בממלכה הפרטים שלכם.

כמה טיפים חשובים לעיצוב חדר השינה:
המיטה – מהווה פונקציה מרכזית בחדר השינה. מומלץ שהמיטה תהיה עשויה מעץ ולא ממתכת, המתכת הינה חומר מוליך ומעבירה אנרגיות אלקטרו מגנטיות הנמצאות מתחת לפני הקרקע.
ראש מיטה – חשוב שיהיה ראש מיטה יציב כדי להעניק תחושה של הגנה ותמיכה מירבית במהלך השינה. ראש מיטה בצורת שתי וערב או סורגים (כאלה יש בד"כ במיטות מתכת) אינם מומלצים מתוך כך שהם נותנים תחושה של מחנק או כלא וזה יכול להשליך גם על החיים הפרטיים.
ארגז מצעים – מיטות עם ארגז מצעים ברוב המקרים הופכים למקורות אחסון היוצרים עומס אנרגטי שלילי מאוד. ארגז המצעים כשמו כן הוא מיועד למצעים ולמוצרי טקסטיל בלבד.
מיקום המיטה – משפיע על איכות השינה, רצוי למקם את המיטה כך שניתן לראות את דלת הכניסה בקו אלכסוני בזמן שאתם שוכבים במיטה. לא רצוי לישון בקו ישיר מול דלת הכניסה כאשר הרגליים פונות לדלת, זאת משום שהצ'י שנכנס מהדלת אל החדר נע במהירות לתוך חלל החדר ופוגש את מרכזי האנרגיה שבכפות הרגליים ועלול לפגוע בהגנה שלכם. אנשים שישנים מול דלת הכניסה עלולים להרגיש חוסר מנוחה ועייפות.
מיטה מתחת לחלון – מצב לא רצוי, למרבה הצער ברוב הבתים התכנון בחדרי השינה יוצא שמיקום המיטה נמצא מתחת לחלון. במידה ואין אפשרות לשנות, יש לתלות וילון מבד שייצור את ההפרדה בין החוץ לפנים וייתן תחושת ביטחון ותמיכה.
מראה – לא מומלצת בכלל בחדרי שינה, במיוחד לא מראה שמשקפת את המיטה. הסיבה לכך היא שבזמן השינה הגוף שלנו נמצא במצב של תרדמת (מוות קליני) והנשמה נחה, מרחפת ומגוננת מעלינו. המראה יוצרת כפילות וסוג של פינג פונג שמפר את השלווה ואת מנוחת הגוף. הימנעו ככל שניתן להכניס מראות לחדרי השינה אלא אם כן המראה לא משקפת את המיטה ואין מצב שתוותרו עליה.

בהצלחה