בריאות – אלמנט העץ

 

מזרח – אזור ההתחלות חדשות, בריאות, יצירתיות, אמביציה, לידה:

המילה החשובה והעיקרית בפנג שואי נקראת צ'י, עליה בעצם הכל מתבסס.

צ'י זוהי אנרגיה שעבור האדם מהווה את כוח החיים. היא זו שמניעה אותנו לפעולה ולעשייה. אנרגיה זו נמצאת בכל מקום בסביבתנו ובעיקר בגופנו הפיזי. כשאיכות האנרגיה משתנה היא משפיעה על הבריאות, על החיים ועל איכות הסביבה שלנו.

ישנו פתגם סיני ידוע האומר "בית שאליו לא מגיעה השמש – מגיע הרופא". הרעיון מאחורי פתגם זה אומר כי השמש מהווה מקור לחיים, מחקרים מדעיים ורפואיים מעידים על כך שקרני השמש מרפאים ומביאים אנרגיה חיונית לאדם, היא זו שגורמת לשמחת החיים של דיירי הבית.

בית שפונה ברובו לצפון ולא חודרות אליו קרני השמש, סיכוי רב שדייריו יסבלו מדיכאונות בעיקר בתקופת החורף. כשאני נכנסת לבתים ורואה תריסים מוגפים וחלל חשוך, אני מבקשת מהדיירים לפתוח את התריסים ואת החלונות ולהחדיר אוויר נקי הביתה. חשוב מאוד שבית יהיה מואר באור של שמש ישירה ברוב שעות היום כדי להכניס אויר נקי מבחוץ שיתחלף עם האוויר העומד בחלל הבית.

כשאתם בוחרים דירה לפני קניה שימו לב שחדר אחד בבית לפחות יפנה לכיוון המזרח או לכיוון דרום או לכיוון מערב. וזאת משום שבשאר הכיוונים קרני השמש כמעט ואינם חודרים אל תוך הבית.

איך משפיעים קרני השמש ואיזו משמעות יש לכך:

קרני שמש שמגיעים מכיוון מזרח – מביאים איתם בריאות טובה, משפיעים על ההתחלות החדשות, על המצב הבריאותי ועל האופטימיות של הדיירים.

קרני שמש שמגיעים מכיוון דרום – מביאים איתם שמחה ותשוקה לחיים, משפיעים על החיוניות, האירוח ויח"צ.

קרני שמש שמגיעים מכיוון מערב – משפיעים על המשפחתיות, ההנאות המשותפות, על היחסים והרומנטיקה, ועל השלווה והרוגע.

חשוב מאוד לא לחסום את קרני השמש בכיוונים אלו, לצערי, בקצב הבנייה ההולך וגדל בארצנו בונים בניינים חדשים ממש מול בניינים קיימים והם מסתירים את הנוף הרחב או את קרני השמש ובכך מפריעים לאור השמש לחדור אל הבית.

אם יש לכם בניין שחוסם את קרני האור להיכנס לביתכם, הנה מספר פתרונות שיכולים לעזור להרים את רמת האנרגיה במקום:

פתרון ראשון – אין מנוס אלא להשתמש בתאורה מלאכותית וחזקה שתהווה תחליף לאור הטבעי.

פתרון שני – להשתמש בצמחים עם עלים רחבים וירוקים, צמחים טריים מעודדים חיות חיוניות. כשהצמח רענן הוא מביא לבית אנרגיה רעננה ומעוררת, אנרגיה ממריצה ודינאמית. מומלץ להשאיר פרחים בין 4 – 5 ימים כי לאחר מכן הם מתחילים לנבול ואז רמת האנרגיה של הבית יורדת יחד איתם.

אין להשתמש בצמחים יבשים או פרחים מיובשים, לא בצמחי קקטוסים ולא בפרחים שיש בהם קוצים, אלה מביאים איתם אנרגיה שלילית.

פתרון שלישי – דאגו להחדיר אל חלל הבית אויר צח ונקי. פירוש השם פנג שוואי הוא רוח ומים. תנועת האוויר בבית מבטיחה מן הסתם זרימה של אנרגיה חיונית שיכולה להביא לכם שינויים טובים בחיים.

בהצלחה,

מוזמנים לשתף אם הרגשתם שינוי