זוגיות

איך נכניס אנרגיה של אהבה לחדר שינה ?

חדר השינה משמש כמרכז האהבה בין אם זה בינו לבינה ובין אם זה בינינו לבין המשפחה, הילדים, הבית הפרטי שלנו והעולם הסובב אותנו.

אנחנו מבלים לא מעט זמן בחדר השינה – למעשה כשליש מהחיים שלנו. בחדר הזה אנחנו מנהלים את השיחות הקטנות בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין הבן הזוג, מקלפים מעלינו "תרתי משמע" את הבגדים ואת כל מה שעבר עלינו במשך היום, אנחנו מתעוררים בחדר הזה ליום חדש. לכן חשוב מאוד להתייחס לחדר השינה ברצינות ובכבוד, כשאנחנו מכבדים את הסביבה הפרטית שלנו אנו מכבדים את עצמנו.

הסינים מכנים את חדר השינה "מקדש הזוגיות" ובצדק, זה החלל האינטימי והפרטי שלנו.

ביקרתי בבתים רבים וראיתי שחדר השינה של ההורים מעוצב הכי פחות יפה ביחס לחדרי הילדים, שם הם השקיעו את מיטב כספם ואף חלקם השתמשו בשירותי מעצבי פנים כדי ליצור סביבה יפה ונעימה לילדיהם.

למה זה צריך להיות כך? תחשבו איך ומה אתם משדרים לסביבה שלכם אם חדר השינה שלכם הופך עם הזמן למחסן ובו ריהוט ישן ולא מושקע? תחליפים למקומות אחסון כמו ארגזים וכד'? כאילו חדר השינה הוא משהו זמני ושלא צריך להשקיע בו. זוהי אנרגיה שמועברת מבלי שנשים לב לכך והיא מועברת לילדים, למשפחה לסביבה ועוד…

מקרה שהיה:

בטיול בת מצווה עם ביתי פגשתי בקבוצה אישה מקסימה. האישה סיפרה לי שהם בתהליך של סיום בניית בית חדש ותשמח מאוד לשמוע את דעתי בהיבט הפנג שוואי.

חצי שנה בערך אחרי שחזרנו מהטיול נקראתי לביתה החדש לייעוץ פנג שוואי, אין ספק שהיה לה על מה להתפאר ולהתגאות, הבית יפהפה מעוצב בטוב טעם עם כל האפשרויות החכמות והנוחות לכל אדם שיתגורר בבית כזה.

תוך כדי הסיור היא מספרת לי שבקומה העליונה מתגוררת הבת הבכורה (בגיל ההתבגרות) ובקומה האמצעית ישנים שאר בני המשפחה כולל חדר השינה של ההורים.

מסתבר שהקומה העליונה היא בעצם יחידת דיור בפני עצמה הכוללת מקלחת ושירותים ומרפסת גדולה המיועדת לאירוח חברתי של הילדה. תוך כדי השיחה מתברר שהילדה בשלבי ההתבגרות שלה עושה מניפולציות ורודה בהורים ובאחים ובעצם היא "מנהלת" את הבית.

מיד היה לי ברור שצריך להוריד את הילדה לקומה התחתונה כדי שתהיה שווה לכולם ולא תרגיש מעליהם. גם בתוך המשפחה אנו מנהלים את העסק המשפחתי בהיררכיה מסוימת, ההורים הם המנהלים של הבית והילדים הם "עובדים" השותפים לעסק ואותם בעצם צריך לנהל, המנכ"לים (ההורים).

חשוב מאוד לשים לב למקום שאנחנו נותנים לילדים שלנו, מרוב שאנחנו רוצים שיהיה להם טוב ולתת להם את מירב הנוחות, אנחנו יוצרים להם סביבה מאוד חזקה שמשמשת להם בסיס להיות מעלינו או נגדנו.

לכן במידה ויש לכם בית עם קומות ודאו שחדר השינה שלכם יהיה העליון ולא התחתון, בסופו של דבר אתם המלכים בממלכה הפרטים שלכם.

כמה טיפים חשובים בחדר השינה:

המיטה – בעצם מהווה פונקציה מרכזית בחדר השינה. מומלץ מיטה העשויה מעץ ולא ממתכת, המתכת הינה חומר מוליך ומעבירה לעיתים אנרגיות אלקטרו מגנטיות הנמצאות מתחת לקרקע.

ראש מיטה – מאוד חשוב שיהיה ראש מיטה יציב כדי להעניק תחושה של הגנה ותמיכה מרבית בזמן השינה. ראש מיטה בצורת שתי וערב או סורגים (בד"כ יש כאלה במיטות מתכת) אינם מומלצים מתוך כך שהם מקנים תחושה של מחנק או כלא וזה יכול להשליך גם על החיים הפרטיים שלכם.

ארגז מצעים – במספר בתים נתקלתי במיטות עם ארגז מצעים מתחת למיטה ובד"כ הוא מלא, עמוס ומשמש כמקור אחסון. כמובן שמצב זה אינו מומלץ ורצוי להשאיר חלל ריק מתחת למיטה כדי לאפשר לאנרגיה לנוע שם בחופשיות. ואם יש ארגז, אז רצוי לאחסן בו מוצרי טקסטיל.

מיקום המיטה – משפיע על איכות השינה, רצוי למקם את המיטה כך שיתאפשר לכם לראות את דלת הכניסה בקו אלכסוני בזמן שאתם שוכבים במיטה. מאוד לא רצוי לישון בקו ישר מול דלת הכניסה כשהרגליים שלכם פונות לדלת זאת משום שהצ'י שנכנס מהדלת אל החדר נע במהירות לחלל ופוגש את מרכזי האנרגיה שבכפות הרגליים ופוגע בהגנה שלכם. אנשים שישנים מול דלת הכניסה עלולים להרגיש חוסר מנוחה ועייפות.

מיטה מתחת לחלון –  אינה רצויה אך לצערי הרב רוב הבתים נבנים בצורה כזאת שהקבלן כבר תכנן מראש את מיקום המיטה. במידה ואין לכם אפשרות אחרת, ניתן לתלות וילון מבד חזק ואטום שיאפשר הפרדה בין החוץ לפנים ויצור תחושת ביטחון ותמיכה.

מראה – אינה מומלצת כלל בחדר שינה ובמיוחד לא מראה המשקפת את המיטה. בזמן השינה הגוף נמצא במצב של תרדמת (מוות קליני) והנשמה מרחפת ומגוננת עלינו. כשהיא נתקלת במראה נוצר מעין פינג פונג שמפר את השלווה ואת מנוחת הגוף.

img_0711