מהו בית?

מהו בית עבורכם?

"בית" – הוא עולם ומלואו, זהו העולם הפרטי שלנו, זהו המקום בו אנו יכולים להרשות לעצמנו לעשות את מה שאנחנו לא עושים בחוץ ובפני אחרים. זהו המקום ממנו אנו יוצאים אל העולם החיצון והוא המקום אליו אנו חוזרים בסוף היום כדי לנוח, להירגע, לקבל שלווה רוגע וביטחון.

בילדותנו ציירנו בית עם מבנה מרובע וגג משולש ובתוך הריבוע הזה ציירנו שני ריבועים קטנים נוספים שהיו חלונות ודלת כניסה.
כשאנחנו מתבוננים בכזה ציור אנחנו יכולים לראות בבירור צורה של פנים, החלונות הם העיניים והדלת היא האף והפה.
בציורי ילדים רוב הבתים נראים כמו בני אדם, זאת הדרך שלהם להביע רגשות ומה מייצג עבורם הבית? זה הביטחון שהבית מעניק להם.

עפ"י תורת הפנג שוואי ובראייה ההוליסטית אנו מתייחסים לבית כאנלוגיה לגוף האדם, לכל בית יש פנים ויש עורף, חזית הבית היא  דלת הכניסה או דלת הבניין והיא בעצם מייצגת את הפנים שלנו ואת מה שאנחנו רוצים להראות לעולם. את השאיפות ואת התשוקות שלנו בחיים.
ככל שחזית הבית תהיה פתוחה יותר ומזמינה, כך האפשרויות וההזדמנויות הנפרשות בפנינו תהיינה גדולות יותר.
אם החזית או הכניסה לבית תהיה חסומה בחפצים ועמוסה אנרגטית, התחושה שנקבל תהיה תחושה של מחנק.
חזית רחבה, פתוחה ומושקעת בכניסה לבית או לעסק, יכולה גם להעיד על אדם שאפתן ובעל חלומות, כי "להיות בחזית" זה לראות ולהראות, זהו האגו שלנו ואיך אנחנו רוצים שהעולם יראה אותנו.

דלת הכניסה משולה לפה ולאף דרכם אנו נושמים, לכן כל מה שעובר דרך הדלת מדומה לאוכל שאנחנו אוכלים או לאוויר שאנחנו מכניסים דרך הפה לגוף שלנו. כלומר, הדרך בה נזין את הבית שלנו תשפיע על איכות חיינו.

פתחי הבית שהם בעצם החלונות והדלתות הם אלה שדרכם נכנסת האנרגיה ומתערבבת בין החוץ והפנים. החלונות מדומים לעיניים הדלת והחלונות מדומים לפתחי האוורור. חלונות גדולים יחדירו יותר אור ואנרגיה לעומת חלונות צרים או מוגפים.
כנ"ל לגבי דלת כניסה, ככל שתהיה רחבה יותר כך תיכנס יותר אנרגיה. מפתן הבית (סף הדלת) – מסמל את המעבר שבין האנרגיה של החוץ לאנרגיה של הפנים, לפיכך חשוב שיהיה משהו שיפריד ויבדיל ביניהם, הסינים טוענים שלא מכניסים את הרחוב הביתה.
למעשה, כשאין הפרדה אנו מכניסים הביתה את העבודה ואת כל מה שעבר עלינו במהלך היום בחוץ.

העורף שהוא בעצם גב הבית ומייצג עבורנו משענת ובטחון, בית שאין לו גב יכול להשפיע על האדם מבחינה כלכלית, קושי והתמודדות לבד.

שימו לב מה יש לכם בכניסה לבית, ואם יש צורך תפנו אליי שאלות כדי שאוכל לעזור לכם ליצור איכות חיים טובה יותר.