משפחה – אלמנט המתכת הרכה

 

איך לטפח את המשפחתיות לפי מפת הבית?

מוסד המשפחתיות מהווה עבור רובנו מעין עמוד שדרה חשוב ביותר שתורם לתפקודנו בתוך הבית ומחוצה לו. המשפחה מקנה לנו את רוב הערכים, הנורמות, הידע והמיומנויות אשר נדרשים לנו כאשר אנו נמצאים מחוץ לבית ובסביבת אנשים. המשפחה אמורה להיות מקור לביטחון פיזי ונפשי, מקור לתמיכה רגשית, להמשכיות ולסיוע כלכלי בכל דבר שאליו נזדקק.

מהו האזור בבית שתומך במשפחה הפרטית שלכם?

אזור המשפחה מיוצג בכיוון מערב. כדי לתת אופי יותר נעים ומהנה לבית תדאגו להכניס אנרגיה של שמחה לבית.

מה אתם צריכים לעשות?

תלו או הניחו על שידה בחלק המערבי בבית, תמונות משפחתיות מאירועים משותפים, מתקופה מאושרת בחיים שלכם ושל ילדיכם.  היום ישנה מגמתיות של חזרה למסגרות מעוצבות בכל מיני גדלים, זהו סגנון עיצובי ועכשווי שבו תמונות בני המשפחה מרוכזות על הקירות ומצרפים להם כל מיני אמרות יפות.

חשוב שהילדים שלכם יראו כל הזמן את התמונות על הקיר כדי להזכיר להם את הרגעים היפים שלכם ביחד.ילדים וגם אורחים שמבקרים אוהבים לעצור ולהתבונן בתמונות. במיוחד אם יש לכם ילדים ממש קטנים שאינם יודעים לדבר ולבטא את עצמם, האם ממש אוהבים לעבור ליד התמונות ולזהות את הפנים המשתקפות להם מהתמונות ולהרגיש שהם חלק מהשבט הקטן שלהם.

יש לי נכד קטן ומתוק שבכל פעם שהוא מגיע אליי הוא מסתכל על הקיר עם התמונות המשפחתיות ומזהה מיד את עצמו, מצביע על התמונות ומחייך. כמה עונג זה מסב לי ולבן זוגי.

וכמובן שארוחה משפחתית מאפשרת יצירת מערכת יחסים קרובה ואוהבת ביניכם לבין  ילדכם. הזמן של ה"ביחד" יוצר חיבור והתעניינות אחד בשני, הילדים מאוד אוהבים ומחכים לארוחות כאלה ועם השנים זה הופך להרגל.

מקרה שקרה:

 אני רוצה לשתף אתכם במקרה של משפחה באזור עמק חפר שהגעתי אליה כדי לתת ייעץ לאחת מבנות המשפחה, רווקה בת 40 שאחרי מספר שנים שגרה לבד וניהלה אורח חיים משלה, חזרה להתגורר בבית ההורים וזאת משום שנקלעה לקשיים כלכליים ולא יכלה לכלכל את עצמה יותר.

תוך כדי הייעוץ מספרת אם המשפחה על קשיים במערכת היחסים בינה לבין כלתה, אשת בנה בכורה. בשל מערכת היחסים הרופפת ביניהן, הכלה לא מאפשרת לסבתא לראות בתדירות את שני נכדיה גם כאשר הבן מבקר בבית הוריו.

זה מאוד כאב וצבט בלב לראות את אישה מבוגרת עצובה כל כך.

המלצות שהמלצתי:

  1. לאם המשפחה המלצתי לטפח את אזור המערב בבית שמייצג את המשפחתיות ע"י צביעת הקיר בצבע אפרפר. הצבע האפור משוייך לאלמנט המתכת, והמתכת קשורה לאזור המערב.
  2. לתלות על הקיר המערבי מסגרת לבנה גדולה ובתוכה להכניס תמונות של הסבתא עם הנכדים, תמונות של הכלה עם הבן והנכדים, ואם יש לה תמונה אפילו אחת עם הכלה מאירוע משותף בו הן חוו תקופה מאושרת, גם אותה לתלות אפילו אם היא לא הכי מעודכנת.
  3. לבת הרווקה המלצתי לעשות שינוי בחדר השינה, להוסיף אלמנטים זוגיים ותמונה המשדרת עבורה זוגיות וכמובן לדלל ולשחרר אגירה של חפצים.

התוצאה:

לשמחתי הרבה, ארבעה חודשים אחרי הייעוץ התבשרתי שהבת רווקה בת ה- 40, הכירה גבר נחמד בשנות ה- 50 לחייו שהציע לה נישואין ותוך פחות משנה הם נישאו.

היחסים עם הכלה השתפרו והכי חשוב שהסבתא רואה את נכדיה בתדירות גבוה יותר.

איזו שמחה ואושר גורמת הידיעה שהצלחתי לשמח את ליבם של כל בני המשפחה, כל אחד במה שהיה חשוב לו לטפל והצליח בו.