רושם ראשוני – רק פעם אחת

רושם ראשוני מעביר אלינו אנרגיה, זאת מהירות התגובה שלנו באלפית השנייה כשהעין פוגשת בחפצים, צבעים וצורות והוא אחד המרכיבים המכריעים בקביעת דעתנו על הבית ועל בני הבית. פעמים רבות אנחנו קובעים את אופי האנשים לפי איך שהבית שלהם נראה. הסינים גורסים עפ"י תורת הפנג שוואי כי הבית מספר את סיפור חייו של האדם!!!

הרעיון בפנג שוואי הוא להשתמש במה שקורה בטבע ולהלביש אותו בחיי היום יום שלנו. אם נדע להשתמש בעקרונות הבסיסיים שבטבע ונשלב אותם בפשטות בחלל ונקשר בין החומר, הצבע והצורה ביחד עם הכוחות הטבעיים שלנו, נוכל ליצור מציאות אפשרית בדיוק כמו הפתגם המוכר,

"הכל צפוי והרשות נתונה".

מתי בפעם האחרונה התבוננתם על הכניסה לבית שלכם?

תחשבו מה רואה אותו אדם שמגיע אליכם הביתה, נוקש בדלת וממתין שתפתחו אותה?

זה בדיוק המקום שבו מתחיל הרושם הראשוני, זוהי בעצם קבלת הפנים שלכם לבאי ביתכם. בין אם זהו בית פרטי ובין אם זהו בית בבניין מגורים, תמיד ישנו את אותו החלל הזה, קטן או גדול, שיש לו משמעות רבה, וזאת המבואה אל הכניסה לבית אותה חשוב ורצוי לטפח.

תעצרו לכמה שניות במקום הזה ותתבוננו היטב סביבכם, מה קורה שם? מה אתם רואים?

האם הדלת תקינה והצבע אינו מתקלף?

האם הידית תקינה ואינה חלודה?

האם השלט שעל הדלת מספיק ברור לאורחים שלכם?

האם הפעמון מצלצל?

האם יש מספיק תאורה ואין במקרה נורה שרופה?

האם יש לכם שטיחון סף לניגוב רגליים?

האם יש לכם עומס של חפצים ליד הדלת?

שימו לב!

אם יש משהו שדורש תיקונים כגון: צבע לדלת או למשקוף, או אולי להחליף את השטיח שכבר התבלה, או תיקון הפעמון שהפסיק לצלצל, או אולי לעדכן את השלט שעל הדלת כי התווסף עוד ילד? מהרו לתקן ופנו חפצים מיותרים כדי שתוכלו לקבל את פני האורחים והמשפחה שלכם בסבר פנים יפות ובכניסה יפה ומזמינה.

זיכרו – אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני.

FB_IMG_1434100710910

20150621_142424

זוג מטפח את כניסת הבית